Představujeme vám nový model BMW řady 4 Coupé, které kombinuje sportovní a zcela výjimečné vlastnosti atleta. Atleta, se špičkovými motory, luxusem a jízdními vlastnostmi. Stylový interiér kombinující luxusní provedení s maximální funkčností obklopí řidiče a nabízí mu pohodlný přístup ke všem ovládacím prvkům vozu.

BMW řady 4 Coupé je přímým nástupcem oblíbené trojkové řady Coupé. Charakter této novinky je příslibem lásky na první pohled – do nového BMW 4 Coupé se zamiluje snad každý nadšenec sportovních vozů. Designerský skvost, se kterým bude možné se setkat v našich showroomech v Praze a Plzni již koncem letošního roku, má co nabídnout.

Agresivně tvarovaná přední část vozu v kombinaci s úzkými světlomety prozrazuje již na první pohled sportovní ambice. Nová čtyřka bude k dostání jak v dieselových, tak i ostřejších benzinových verzích. Nejsilnějším motorem u nového BMW řady 4 Coupé bude přeplňovaný benzinový šestiválec s výkonem 306 koní, který svým zvukem rozbuší srdce jakéhokoliv řidiče. Zvuk motoru není příliš utlumený, ale zároveň není ani obtěžující. Moderně pojatá kabina s citem pro detail působí velice přehledně a ergonomicky tak, aby bylo vše důležité vždy při ruce. Vylepšené ovládání iDrive se dočkalo i dotykového ovládání – díky čemuž se BMW iDrive stává ještě více intuitivní a jednodušší.

BMW řady 4 Coupé je o proti předešlé BMW řadě 3 Coupé o 26 mm delší a má celkovou délku 4638 mm. Šířka vozu je 1825 mm a výška 1362 mm. Rozvor je velkorysý – podobně jako u trojkové řady 2810 mm a objem zavazadlového prostoru dosahuje 455 litrů. Rozložení váhy mezi nápravami je opět v ideálním poměru 50:50. Snížená světlá výška vozu o 10 mm s posunutým těžištěm dělá z BMW řady 4 Coupé nejníže položený vůz ze současně nabízených modelů BMW.

V základu je nová čtyřka pro všechny motory k dispozici s klasickou manuální 6ti stupňovou převodovkou, nicméně ji lze pořídit i s 8mi stupňovým automatem. Všechny benzinové verze jsou samozřejmě v nabídce i s pohonem všech čtyřech kol – systémem BMW xDrive.

BMW řady 4 Coupé se bude prodávat ve čtyřech liniových kategoriích, vždy dle zvolené výbavy: Sport Line, Modern Line, Luxury Line, M Sport a nebude chybět ani možnost individuální příplatkové výbavy.

Nově vzniklá řada 4, uvede začátkem roku 2014 další nový model – BMW M4, který nahradí nynější „em-trojky“ a postupem času se tato nová řada dočká i kabrioletu, který také opustí dosavadní trojkovou řadu.