Vítězem letošního ročníku ankety Motocykl roku se stal terénní stroj BMW R1200GS. Cestovní stroj od BMW v této soutěži zvítězilo již po čtvrté..

V letošním ročníku ankety Motocykl roku zvítězil terénní stroj BMW R1200GS. Ve čtvrtek to na Strahově oznámila sekce Moto při Svazu dovozců automobilů. Loni titul získala Ducati 1199 Panigale S Tricolore.

BMW R1200GS patří k nejoblíbenějším cestovatelským motocyklům do terénu. Letošní model prošel významnou změnou, když byl jeho ležatý dvouválec boxer poprvé za 32 let vybavený kapalinovým chlazením.

Nominované motocykly byly rozděleny do šesti kategorií a nově byla anketa rozšířena o dvě doplňkové kategorie čtyřkolek. Kromě vítězství BMW R1200GS bodovalo BMW také mezi sportovními silničními motocykly s modelem HP4 a v kategorii cestovních silničních moto s F800 GT.

V anketě hlasovala 24členná porota a veřejnost. Do ankety lidé zaslali celkem 24 834 hlasů. O zábavu přítomných několika set hostů se postaral zpěvák Ivan Hlas a moderování se ujal Standa Berkovec.